Kawasaki'den ekran koruyucu robotu

duAro ismi verilen akıllı robot, 40 saniye içinde ekran koruyucu uygulamasını sorunsuz bir şekilde yapabiliyor.

Yeni bir akıllı telefon satın aldıktan sonra en sıkıntılı işlem ekran koruyucusu takmaktır. Birçoğumuz telefona ekran koruyucuyu yapıştıramadığı için işin uzmanlarından yardım alıyor. Zira genellikle koruyucuyu tamamen ortalamak zor oluyor ve uygulama sırasında hava baloncuğu kalıyor.

Fakat bazı durumlarda işin uzmanlarının da zorlandığını biliyoruz. İşte bu sorunları sıfıra indirecek makine ünlü Japon motosiklet üreticisi Kawasaki tarafından geliştirildi. Kawasaki’nin bu robotunun tek görevi akıllı telefonlara ekran koruyucusu takmak.

Yukarıdaki videoda gördüğümüz üzere, robotun bir kolu ekran koruyucuyu kaldırırken, diğeri de altındaki jelatini söküyor. Sonrasında yüzeyi temizlenen telefonun üzerine ekran koruyucu yapıştırılıyor ve hafif baskı uygulanarak işlem tamamlanıyor.

Bin bir emek zahmetle dakikalarca uğraşarak uyguladığımız ekran koruyucular, işte bu robot sayesinde 40 saniyede tamamlanıyor. duAro ismi verilen Kawasaki’nin marifetli robotu, bir gün içinde yüzlerce akıllı telefona ekran koruyucu uygulaması yapabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Nokia 3310 yenilendi! Türkiye satış fiyatı ve genel özellikleri başlıklı makalemizde Nokia 3310, Nokia 3310 özellikleri ve Nokia 3310 türkiye satış fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir