Boğa sahipler bu kez dernek için mücadele etti

Artvin, Geleneksel Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylaları Koruma Derneği 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Erkan Keskin ve Fatih İspirli’nin adaylığını açıkladığı seçimde başkan değişmeyerek yeniden Erkan Keskin oldu.
Artvin Baro Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen kurul, Artvin’in en önemli geleneklerinden biri olan boğacılığı anlatan iki kısa filmin izlenmesiyle program başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından gündem maddeleri tek tek ibra edildi. Daha sonra dilek ve temennilerde salonda bulunanlara söz verildi. Mevcut başkan Erkan Keskin ve Fatih İspirli’nin listesi olmak üzere iki listeyle geçime gidildi. Her iki adayda kürsüye çıkarak konuşmasını yaptı. İki adayda konuşmasında Cerattepe bölgesinde çıkartılmak istenen madene karşı mücadele edeceklerinin sözünü verdi.
96 üyeden 84’ünün oy kullandığı seçimde, 48 oy Erkan Keskin, 36 oy ise Fatih İspirli topladı. Daha sonra genel kurula katılanlar her iki adayı da tebrik etmesinin ardından genel kurul sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Artvin Devlet Hastanesine Kardiyoloji Servisi Açıldı başlıklı makalemizde Abdullah Güleç, acildi ve Adalet Ve Kalkınma Partisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir