Artvin’de 70 Afgan uyruklu kaçak yakalandı

Edinilen bilgiye göre, Artvin İl Emniyet Müdürlüğü’ne gelen bir ihbar sonucunda otogar girişinde bir otobüsü durduran Asayiş ekipleri otobüste arama yaptı. Arama sonucu otobüste çoğunluğu çocuk ve bayan olmak üzere 70 kaçak yakalandı. 70 kişi ifadeleri alındıktan sonra, Artvin Toplum Sağlığı Merkezi’ne gönderilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Kaçak olarak Türkiye’ye girdiği tespit edilen şahıslar daha sonra geceyi geçirmeleri için Borçka Gençlik Spor Salonu’na gönderildi. Borçka Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından kaçaklara spor salonunda yataklar kuruldu. Yakalanan kaçaklara Borçka Belediyesi tarafından belediyeye ait Hayır Çarşısı’ndan giyecek ve elbise temin edildi. Kaçakların işlemleri tamamlandıktan sonra ülkelerine iade edileceği öğrenildi.

Kaçakların Güney Afganistan’dan Iran’a, İran’dan da yaya olarak Türkiye’ya dağlık araziden geçtikleri ve 20 gündür yollarda olduklarını ve aç susuz dağlarda yattıkları öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Artvin’de Feci Kaza: 3 Ölü 1 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir