Artvin Valisi’nden öğrenci velilerine kritik uyarı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, 2016-2017 eğitim öğretim yılının yarı yıl tatiline girmesi nedeniyle bir basın açıklaması yaparak, öğrenci velilerini çocuklarını sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmemeleri gerektiğine dikkat çekti.
Doğanay Kıymetli Veliler, çocuklarımızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye çalışarak, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız. Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de bir muhasebe yapma imkanı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yapamadığınızı görmenizi sağlar. Her çocuk özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla eğitimde başarı için çocuğu doğru tanımak ve onun özellikleriyle uyumlu eğitime yönlendirmek de çok önemlidir. Çocuklarımızı doğruluktan ayrılmayan, hakkı ve hukuku gözeten, vatanına ve milletine hayırlı evlatlar olarak yetiştirmeliyiz. Çocuklarımızın eğitim sürecindeki değerli katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.
26 bin 886 öğrencinin karne sevinci yaşayacağı Artvin’de öğrencilere umutlarını yitirmeme noktasında tavsiyede bulunan Vali Doğanay Sevgili Öğrenciler, notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Başarının yolu herkese açıktır, yeter ki siz hedefinizi doğru tespit edin ve ona göre planınızı yapın. Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Düzenli, disiplinli ve planlı çalışan insanlar, içinde bulundukları şartları değiştirerek, mutlaka iyi bir yere gelecektir. Herkes zirveye çıkamaz ama bu şekilde çalışanlar elbet bulundukları noktalardan daha üstlere tırmanabilirler. Çalışma azminiz ve motivasyonunuz hiçbir zaman sönmesin. Kitaplar en iyi arkadaşınız olsun dedi
Öğretmenlere de teşekkür ederek başarı dileyen Doğanay Saygıdeğer Öğretmenler, öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir gönül işidir. Birçoğunuz, zor şartlar altında ve üstün gayretle önemli başarılara imza atıyorsunuz. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tilki Açıklaması başlıklı makalemizde Açıklaması, Artvin ve Çoruh hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir