200 bin dolara satışa çıktı

9 Ocak 2007 tarihinde Apple‘ın CEO‘su Steve Jobs, ilk iPhone modelini San Francisco‘daki Moscone Center‘da tanıtmış ve Apple Tv‘yle birlikte orijinal iPhone‘un lansmanını gerçekleştirmişti. Koleksiyoncular tarafından orijinal kutusunda satılan orijinal iPhone modelleri, büyük paralara satın alınmaya başlandıktan sonra Apple‘da bu duruma oldukça şaşırmıştı.

Yaşanan birçok örneğin ardından, Apple’ın bir diğer ikonik serisi olan iPod’un ilk sürümü rekor bir fiyata eBay’de alıcısını bekliyor. Piyasada bulunan iPod‘ların aksine açılmamış kutusunda muhafaza edilen cihaz, bu özelliğinden dolayı diğerlerinin yanında farklı kalıyor.

Kutusu açılmadığı için bir koleksiyon değeri taşıyan iPod, bu serinin ilk ürünü ve 5 GB depolama alanının yanı sıra, kullanıcıya 10 saat şarkı dinleme süresi tanıyor.

eBay‘da 200 bin dolarlık bir rakamla satışa sunulan ilk seri iPod‘un, bir alıcısının olup olmayacağı ise büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi ile Bilime Yolculuk başlıklı makalemizde Bilime, Fen ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir